Presskontakter

Om du vill komma i kontakt med någon på Nynäshamns kommun kan du kontakta den du söker direkt, gå via kommunens växel eller ringa kommunens presskommunikatör.

Presskommunikatör

Åsa Ericsson, 076-125 84 58, asa.ericsson@nynashamn.se

Kommunikationsenheten

kommunikation@nynashamn.se

Förvaltningschefer

Kommunstyrelseförvaltningen
Carolina Pettersson, kommundirektör och förvaltningschef, 08-520 683 66 carolina.pettersson@nynashamn.se

Barn- och utbildningsförvaltningen
Lina Axelsson Kihlblom, 08-520 683 03
lina.axelsson-kihlblom@nynashamn.se

Socialförvaltningen
Marlen Terrell, 08-520 682 22
marlen.terrell@nynashamn.se

Samhällsbyggnadsförvaltningen
Alf Olsson, 08-520 682 70
alf.olsson@nynashamn.se

Kultur- och fritidsförvaltningen
Agneta Ström Granlund, 08-520 738 91
agneta.strom-granlund@nynashamn.se

Nämndordföranden

Kommunstyrelsen
Harry Bouveng (M), 08-520 681 93
harry.bouveng@nynashamn.se

Barn- och utbildningsnämnden
Marcus Svinhufvud (M), 08-520 681 53
marcus.svinhufvud@nynashamn.se

Socialnämnden
Antonella Pirrone (KD), 08-520 682 32
antonella.pirrone@nynashamn.se

Samhällsbyggnadsnämnden
Maria Gard Günster (C), 08-520 682 27
maria.gard-gunster@nynashamn.se

Kultur- och fritidsnämnden
Maria Gard Günster (C), 08-520 682 27
maria.gard-gunster@nynashamn.se

På den här sidan finns bilder på förvaltningschefer och nämndordföranden.

Sidan senast ändrad:

Sidan senast ändrad:

Saknar du något på denna sida?

På nynashamn.se använder vi cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies. Vad är cookies?