Kommunledningsgrupp

Kommunledningsgruppens uppdrag är att strategiskt leda kommunens verksamheter och utveckling utifrån politiskt fattade beslut.

Kommunledningsgruppen

Carolina Pettersson

kommundirektör/förvaltningschef
kommunstyrelseförvaltningen
08-520 683 66
carolina.pettersson@nynashamn.se

Rebecca Skoglund

kommunsekreterare
kommunstyrelseförvaltningen / kansliavdelningen
08-520 681 69
rebecca.skoglund@nynashamn.se

Marlen Terrell

förvaltningschef
socialförvaltningen
08-520 682 22
marlen.terrell@nynashamn.se

Alf Olsson

förvaltningschef
samhällsbyggnadsförvaltningen
08-520 682 70
alf.olsson@nynashamn.se

Lina Axelsson Kihlbom

förvaltningschef
barn- och utbildningsförvaltningen
08-520 683 03
lina.axelsson-kihlblom@nynashamn.se

Christian Wigren

kanslichef
kommunstyrelseförvaltningen / kansliavdelningen
08-520 735 75
christian.wigren@nynashamn.se

Linn Marsten

personalchef
kommunstyrelseförvaltningen/HR-avdelningen
08-520 681 24
linn.marsten@nynashamn.se

Dan Olén

ekonomichef
kommunstyrelseförvaltningen/ekonomiavdelningen
08-520 684 17
dan.olen@nynashamn.se

Alarik von Hofsten

tillförordnad planeringschef
kommunstyrelseförvaltningen/avdelningen planering och samhällsutveckling
08-520 688 43
alarik.vonhofsten@nynashamn.se

Nina Munters

tillförordnad näringslivschef
kommunstyrelseförvaltningen
08-520 737 02
nina.munters@nynashamn.se

Petra Kålbäck

avdelningschef utvecklingsavdelningen
kommunstyrelseförvaltningen
08-520 688 96
petra.kalback@nynashamn.se

Sidan senast ändrad:

Sidan senast ändrad:

Saknar du något på denna sida?

På nynashamn.se använder vi cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies. Vad är cookies?