Kommunledningsgrupp

Kommunledningsgruppens uppdrag är att strategiskt leda kommunens verksamheter och utveckling utifrån politiskt fattade beslut.

Kommunledningsgruppen

Carolina Pettersson

kommundirektör/förvaltningsche
kommunstyrelseförvaltningen
08-520 683 66
carolina.pettersson@nynashamn.se

Rebecca Skoglund

kommunsekreterare
kommunstyrelseförvaltningen
08-520 681 69
rebecca.skoglund@nynashamn.se

Marlen Terrell

förvaltningschef
socialförvaltningen
08-520 682 22
marlen.terrell@nynashamn.se

Alf Olsson

förvaltningschef
miljö- och samhällsbyggnadsförvaltningen
08-520 682 70
alf.olsson@nynashamn.se

Lina Axelsson Kihlbom

förvaltningschef
barn- och utbildningsförvaltningen
08-520 683 03
lina.axelsson-kihlblom@nynashamn.se

Christian Wigren

kanslichef kansliavdelningen
kommunstyrelseförvaltningen
08-520 635 75
christian.wigren@nynashamn.se

Linn Marsten

personalchef HR-avdelningen
kommunstyrelseförvaltningen
08-520 681 24
linn.marsten@nynashamn.se

Dan Olén

ekonomichef ekonomiavdelninge
kommunstyrelseförvaltningen
08-520 684 17
dan.olen@nynashamn.se

Mikael Gustafsson

planeringschef avdelningen planering och samhällsutveckling
kommunstyrelseförvaltningen
08-520 684 35
mikael.gustafsson@nynashamn.se

Vakant

näringslivschef tillväxtavdelningen
kommunstyrelseförvaltningen
Se kommundirektör Carolina Pettersson för kontatkt

Emma Ny

kommunikationschef tillväxtavdelningen
kommunstyrelseförvaltningen
08-520 689 44
emma.ny@nynashamn.se

Sidan senast ändrad: 2020-10-02

Sidan senast ändrad: 2020-10-02

Saknar du något på denna sida?

På nynashamn.se använder vi cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies. Vad är cookies?